Dom zaprojektowany przez architektów z biura Dieter de vos architecten zdaje się być pochwałą starego budownictwa. Podstawowym elementem konstrukcyjnym budynku jest czerwona cegła. Wykorzystano ją przede wszystkim ze względu na dużą wytrzymałość i trwałość – elewacja budynku zniesie dzięki temu nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Dodatkowo cegła jest materiałem o dużej gęstości, dzięki czemu tworzy doskonałą masę termiczną, a co za tym idzie – utrzymuje stałą temperaturę niezależnie od pory roku.

Dom znajduje się na skraju dzielnicy mieszkalnej, naprzeciwko małego lasu. Projekt charakteryzuje orientacja na słońce i maksymalne wykorzystanie światła. Trójstronny budynek otaczają trzy ogrody. Symetryczny układ przestrzenny 3 modułów, nakreślonych wokół trójkąta równobocznego, określa geometrię budynku.  Każda część jest przeznaczona na określoną porę dnia – rano, popołudnie i wieczór.

Otwarty salon charakteryzuje zamiłowanie do prostych form. Trzy duże okna łukowe dostarczają do pomieszczenia mnóstwo światła. W pomieszczeniach dominują ciepłe, naturalne materiały i kolory –drewniane panele na ścianach, stłumione światło i piaskowe podłogi.

W środku zadbano o maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Kręcone schody prowadzą na piętro, gdzie znajdują się 3 pokoje.  Tu światło dociera przez perforacje znajdujące się na płaskim dachu. Projekt imponuje funkcjonalnością i pomysłowym wykorzystaniem prostych rozwiązań. Dom zdaje się idealny dla poszukującej spokoju i harmonii kilkuosobowej rodziny.