Norwegia promuje festiwal SALT poprzez niezwykły obiekt. To rzekomo największa sauna na świecie. Kultura saunowa rozwija się w niezwykły sposób. Polska już teraz szczyci się obiektami na miarę Niemiec czy Skandynawii. Sauna w Norwegii nie jest jednak tylko i wyłącznie obiektem w którym odbywają się rytuały Aufguss czy detoksykacja ciała. To przestrzeń, która jest współczesną agorą, integrującą społeczność.

Ceremonie saunowe mają zachęcać do nawiązywania więzi społecznych, a nie jedynie oddawaniu się dekadenckiej przyjemności ogrzewania nagiego ciała.

Norweska, designerska sauna jest zlokalizowana na niewielkiej wyspie. To Sandhornøya w północnej części kraju.
Skandynawska kultura saunowa jest nieco inna od lansowanej w Polsce, która pochodzi z Niemiec. Sauna to wydarzenie społeczne, któremu towarzyszą takie czynności jak wspólne przygotowywanie i jedzenie ryb czy prowadzenie rozmów związanych z lokalną społecznością.

Sama forma również odbiega od tradycyjnych saun fińskich czy popularnych w Polsce ruskich bań. Oryginalny obiekt w Norwegii to kilka pięter, piach i liczne piece. Co ciekawe osoby tekstylne są akceptowane, co kłóci się z zasadami panującymi na kontynencie.

Oryginalny koncept promocyjny. Ciekawy obiekt o oryginalnym wzornictwie. Z pewnością największa sauna w stylu norweskim. Kolejny powód, aby udać się do fascynującej Norwegii na urlop. Bergen, Oslo, ryby i unikalna sauna. Czego chcieć więcej...