Wiedeń to miasto, które szczyci się niezwykłą synergią współczesności z tradycją. Secesyjna architektura rodem z czasów świetności dynastii Habsburgów sąsiaduje z gotykiem i współczesnymi budynkami najwyższej próby.

Donau City to biznesowe centrum stolicy Austrii, które zyskało nowy budynek. To 250-metrowa wieża, nazwana DC Tower.

Autorem projektu budynku, który może kojarzyć się z nowymi obiektami, wyrastającymi w warszawskim city, jest francuski architekt Dominique Perrault.

Wieża DC1 jest połączona z niższym budynkiem DC2. Całość stanowi wielofunkcyjny kompleks biurowo-handlowy, który staje się nowym symbolem stolicy Austrii.

Elegancka fasada budynku koresponduje z falami Dunaju i ustawia się w opozycji do historycznego centrum Wiednia.

Budynek oprócz powierzchni biurowej posiada również luksusowy hotel i centrum Fitness wraz z restauracją 57 & Lounge i panoramą widokową miasta.

Pomimo sporej wysokości wieża nie przytłacza nas swoją formą. Zdaje się wyrastać w naturalny sposób z ziemi, stanowiąc niemal organiczny element otoczenia, które jest zdeterminowane przez Dunaj i nieskazitelną, dzięki najwyższym normom ekologicznym, przyrodę.

Powstał obiekt godny stolicy Austrii. Wiedeń to miasto, które jak żadne inne łączy tradycję z najnowszymi trendami, które są tu mile widziane.