Turyngia to wysunięty najbliżej zachodu obszar dawnego NRD. Land słynie z ekologii i pięknego miasta Erfurt. To również miejsce lokalizacji wybitnych dzieł współczesnej architektury. Jednym z nich jest Villa K. To minimalistyczny, designerski i kreujący nowe trendy w architekturze budynek, który zlokalizowano w zielonym otoczeniu.

Za projekt odpowiada holenderskie studio Paul de Ruiter Architects.

Niska, długa i szeroka bryła zachwyca transparentnością i prostotą. Szkło jest tu wszechobecne, zdobiąc zarówno wnętrze jak i zewnętrzną cześć nieruchomości.

Przejrzystość powoduje, że przyroda i naturalne światło stanowią niemal integralny element realizacji.

Dom oferuje garaż dla sześciu samochodów i zewnętrzny basen. Ogrzewanie to inteligentny i ekologiczny system, który wykorzystuje energię słoneczną i dba o adekwatne rozprowadzanie ciepła.

Wnętrza wypełniają współczesne obrazy, rzeźby i designerskie meble. Niemcy XXI wieku to mekka znakomitej architektury i wzornictwa. Niezależnie od medialnej histerii, jest to kraj, który nie przestaje inspirować i tworzyć wybitnych wartości współczesnego świata. Idealny pomysł na długi weekend i wycieczkę podczas drugiego tygodnia ferii.