Jeśli za takie właśnie niemożliwe jeszcze do niedawna uznać można było turystyczny lot w kosmos, już niedługo taki scenariusz stanie się realny. 
19 czerwca oficjalnie rozpoczęto prace nad kosmodromem o nazwie Spaceport America, który ma powstać w stanie Nowy Meksyk. Projekt Portu Kosmicznego Ameryka powstał w pracowniach URS oraz Foster + Partners. Ta druga pracownia zajmuje się głównie projektowaniem terminali lotniczych, ale portu kosmicznego jeszcze nie projektowali.

Architekci nadali mu kształt wielkiej muszli. Głównym zamiarem było, by terminal pięknie prezentował się z góry i by sprawiał wrażenie, że jest ekologiczny, mimo że chyba nie ma nic mniej ekologicznego jak lot w kosmos dla przyjemności. Spaceport America wyposażony będzie w panele słoneczne, które zapewnią wystarczającą ilość energii do funkcjonowania wszystkich urządzeń elektrycznych. Poza tym budynek będzie się w naturalny sposób wentylował.

By dostać się na orbitę najpierw samolot White Knight wzniesie pojazd kosmiczny na pułap 15 km, a później SpaceShipTwo odpali silniki rakietowe by wznieść się z sześcioma członkami załogi na wysokość 110 km. Cały lot będzie trwać około 2,5 godziny a w stanie nieważkości pasażerowie spędzą 6 minut. Dziś cena biletu na lot w kosmos to 200 tyś. dolarów, jednak warto się trochę wstrzymać z rezerwacją, planowana jest już bowiem budowa drugiego kosmodromu w Szwecji. Przez co na pewno spadną ceny no i zaoszczędzimy na podróży do USA