Shanghai Tower to nowy symbol ekonomicznej stolicy Chin. To również drugi najwyższy budynek na świecie, który potwierdza rosnące znaczenie drugiej nomen omen, gospodarki współczesnego świata.

Rywalizacja między najwyższymi budynkami toczy się między Chinami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, co podkreśla zmiany geopolityczne i słabnącą pozycję USA, które na własne życzenie tracą pozycję jedynego Supermocarstwa.

Chiny w przeciwieństwie do Dubaju to nie tylko najwyższe budynki, ale również obiekty niezwykle wyrafinowane. To ziemia obiecana dla wybitnych architektów z Europy i Ameryki Północnej, którzy w dalszym ciągu nie mają sobie równych.

Shanghai Tower mierzy 632 metry, na których zlokalizowano 127 pięter. Za projekt odpowiada studio Gensler.

Najwyższy budynek Chin znajduje się w biznesowym centrum Szanghaju, dzielnicy Lujiazui.

W Shanghai Tower znajdziemy liczne sklepy, powierzchnie biurowe, hotel i unikalną przestrzeń na której podziwiamy panoramę największego miasta Państwa Środka.

Inspiracją podczas prac projektowych były historyczne dzielnice starego Szanghaju, których formę przekształcono w spiralną formę.

To swoista transformacja, z przestrzeni poziomej do pionowej.

Budynek wyróżnia asymetryczny kształt, ze zwężającym się profilem i zaokrąglonymi rogami. Konstrukcja jest odporna na wiatr i niezwykle lekka. Unikalny projekt, innowacyjne materiały i laserowe pomiary pozwoliły zaoszczędzić 58 milionów USD.

W obiekcie znajdziemy najszybsze windy na świecie, które stworzyli inżynierowie z Mitsubishi Electric.

Najwyższy budynek Chin to złożone systemy oszczędzania energii i wody. Znajdziemy tu 270 turbin wiatrowych i wszechobecne szkło, które zaprasza do wnętrz promienie słoneczne.

Architektura, która imponuje formą i wizją. Nowy symbol Chin. To trzeba zobaczyć. Rekomendacja trendu.