Frankfurt nad Menem to mózg gospodarki Niemiec. Centrum finansowe, siedziba licznych firm i miasto w którym znajduje się giełda najpotężniejszego państwa współczesnej Europy.

To również metropolia w której powstają coraz ciekawsze budynki, z największą ilością drapaczy chmur w zachodniej części Europy.

Najnowsza inwestycja, która podkreśla status ekonomicznej stolicy RFN to skręcony drapacz chmur. Za projekt obiektu odpowiada Bjarke Ingels Group.

Budynek wyróżniają asymetrycznie zlokalizowane piętra pośrodku, na których umieszczono zielone tarasy.

To przełamanie symetrycznej bryły, które tworzy oryginalną, designerską wartość. W praktyce powstaje jeden z najciekawszych drapaczy chmur współczesnego świata. Projekt na miarę dynamicznej, innowacyjnej i otwartej gospodarki, z którą Polska jest istotnie powiązana.

Nowa przestrzeń biznesowa, luksusowe apartamenty i liczne sklepy oraz obiekty pożyteczności publicznej znajdą godny współczesnego Frankfurtu adres.

Pojawia się również kolejny pretekst, aby zwiedzać fenomenalne miasta zlokalizowane blisko Polski. Frankfurt, Monachium, Hamburg czy metropolie Zagłębia Ruhry to oprócz Wrocławia, Trójmiasta i Warszawy najciekawsze miasta nowej Europy.