Położony w Porto hotel Casa do Conto arts & residence to hołd złożony przyszłości. Zaprojektowany przez biuro architektoniczne Pedra Liquida budynek łączy w sobie nowoczesny, surowy styl z bogatym, eklektycznym wystrojem wnętrz.


W hotelu, nazywanym "House of Tales" (pol. dom opowieści), na wysokich sufitach wyrzeźbiono fragmenty powieści współczesnych, lokalnych twórców. Piękno tego wyjątkowego miejsca kryje się w widocznym pragnieniu zderzenia minimalistycznej estetyki przyszłości z przeszłością, kryjącą się w murach odrestaurowanego, XIX-wiecznego budynku. Czyste, betonowe wnętrza dają ogromne możliwości zabawy światłocieniem. Przestronne pokoje wypełniono komodami w stylu art deco i barokowymi lustrami, całość uzupełniając nowoczesnymi, kontrastowymi dodatkami.

Wyryte na klatce hotelu na sufitach teksty zostały stworzone przez 6 różnych autorów związanych z literaturą i architekturą Porto. Budynek uosabia unikalną historię życia Porto, przywołując te historie z życia miasta, które nigdy nie powinny być zapomniane.