Prywatna rezydencja w Republice Południowej Afryki została zaprojektowana przez Grega Truena. Dyrektor biura projektowego SOATA z Kapsztadu zaplanował budynek odpowiedni dla siebie i swojej niewielkiej rodziny.

Cel był jasny – Greg chciał „stworzyć dom, który najlepiej wykorzysta teren górski i krajobraz dookoła, jednocześnie zasłaniając widok z ruchliwej ulicy i okolicznych mieszkań”. Rezydencja znajduje się poniżej Lion’s Head (Lwia Głowa, szczyt górski) z widokiem na Table Mountains (góry stołowe), Signal Hill (Wzgórze Sygnałowe), miasto Kapsztad, Góry Boland oraz region upraw winorośli.

Rezydencja  o powierzchni 850 metrów kwadratowych z zewnątrz została wykonana z naturalnych skał i kamieni, brak w niej ostrych kolorów i akcentów, które przełamują koncepcję domu wpasowanego w krajobraz i otoczenie. Aby odgrodzić sferę życiową mieszkańców od ruchliwej ulicy, ściana frontowa domu to imponujący, tradycyjny w tym regionie kamienny mur. Duże metalowe drzwi wejściowe otwierają się na mały hol połączony z ogrodem na dziedzińcu.

Najwyższy poziom trzypiętrowego domu ma najbardziej imponujące widoki. Dodatkowo kluczowe pomieszczenia mieszkalne znajdują się właśnie na tym poziomie: kuchnia na planie otwartym, jadalnia i salon. Przestrzenie do pracy i sypialnie rodziny mieszczą się na średnim poziomie, zaś garaż, siłownia, kino i pokój gościnny na poziomie najniższym.

Każde piętro domu zostało wyposażone we własny ogród i dziedziniec. Ogrody rozciągają się od powierzchni górskich, schodząc coraz niżej, odsłaniając sąsiednie budynki i wpuszczając światło w przestrzenie, które inaczej byłyby ciemne i odizolowane. Odwrócony dach w kształcie piramidy z przeszkleniami umożliwia oglądanie szczytów Głowy Lwa i Góry Stołowej, a także pozwala śledzić ruch słońca i księżyca po niebie.

Architekturę krajobrazu zaprojektował Franchesco Watson, architekt krajobrazu, znany z eleganckich realizacji w całej Afryce Południowej, Północnej i na Seszelach. Klasyczne i eleganckie wnętrze to projekt studia OKHA z Kapsztadu.