„House FMB” to dom, przed którym postawiono trudne zadanie. Właściciele domu, klienci studia projektowego Fuchs Wacker Architekten, zapragnęli mieć wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla siebie i dzieci, ale nie chcieli rezygnować ze swoich marzeń o nowoczesnym domu w minimalistycznym stylu.

Czy można pogodzić surowe linie i zasady współczesnego projektowania z codziennym życiem rodzinnym i małymi dziećmi? Architekci byli w stanie sprostać wymaganiom, oddzielając charakter zewnętrzny domu od jego wnętrza, zastosowanymi formami.

Z zewnątrz Dom FMB wygląda jak standardowy współczesny dom, z kilkoma dużymi, białymi, prostokątnymi panelami, pokrywającymi fasadę. Choć na zewnątrz mamy ostre formy, przypominające boksy, kształty wewnątrz domu są o wiele bardziej przystosowane do codziennego życia.

Najbardziej godnymi uwagi elementami wnętrza domu są dwie klatki schodowe. Spiralne, gładko obudowane schody i zwisające przezroczyste lampy tworzą lekki klimat i stanowią idealne miejsce do zabawy dla dzieci.