Żaden budynek nie jest kompletny, jeżeli nie sfotografował go Iwan Baan. Dom LEGO, zlokalizowany w  duńskim mieście Billund, po niedawnym otwarciu, został już szczegółowo udokumentowany przez fotografa. Na marginesie, przypominamy, że to właśnie w Billund wymyślono ikoniczne klocki.

Nowy dom LEGO zaprojektowano jako centrum, w którym można doświadczyć atrakcji zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Na terenie obiektu znajdują się miejsca ogólnodostępne dla wszystkich.

Budynek zaprojektowało studio architektoniczne Bjarke Ingels Group. Składa się z 21 białych cegieł ułożonych w dowolnej kombinacji jedna na drugiej. Całą konstrukcję zwieńcza ponadgabarytowy blok LEGO o wymiarach 2 x 4, nazwany „Keystone”.

Na parterze domu LEGO znajdują się sklepy, trzy restauracje, sale konferencyjne oraz plac o powierzchni 2 000 metrów kwadratowych. W piwnicy zainstalowano kolekcje historyczne, które snują opowieść o LEGO, zaś na najwyższym poziomie obejrzymy w galerii prawdziwe dzieła sztuki z klocków, a także kreacje fanów kultowych klocków.

Goście mogą wejść na sam szczyt budynku, skąd rozciągają się widoki na okolicę, a także umieszczono tam tarasy. Wszystkie zakamarki designerskiego obiektu możecie podziwiać na zdjęciach.