Dom MM na Majorce nie bez powodu przyciąga uwagę. Został zaprojektowany przez lokalną firmę Ohlab, którą kierują Paloma Hernaiz i Jaime Olivier. Delikatnie usytuowana na wzgórzu w Palmie nowoczesna, biała forma tworzy kontrast na tle skalistej i zielonej okolicy.

„Nasi klienci to para na emeryturze, która chciał mieć dom w spokojnej okolicy”, wyjaśniają architekci. „Ich głównym wymaganiem było, by móc cieszyć się ogrodem i niesamowitymi widokami”.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów Ohlab zestawił ze sobą cztery „pudełka”, w których mieszczą się kuchnia, salon, jadalnia, główna sypialnia i pokoje dla gości. Każde z „pudełek” zostało starannie osadzone na działce i ostrożnie obrócone tak, by zapewnić najlepsze widoki, a jednocześnie funkcjonalność dla każdego z pomieszczeń.

Klienci domu MM byli zdeterminowani, by zbudować dom pasywny i stworzyć trwałą strukturę z energooszczędnych materiałów. W rezultacie dwuspadowy dach przeznaczono do zbierania wody deszczowej, która może wypełnić dwa zbiorniki. Zebrana w ten sposób woda będzie służyć do nawadniania ogrodu, a także do użytku osobistego.

Minimalistyczna konstrukcja jest ogrzewana za pomocą systemu podłogowego, zasilanego przez baterie słoneczne, zainstalowane na dachu.

Wnętrze domu, czyli 200 m kw, zostało zaprojektowane prosto i wyrafinowanie, ale  przy wykorzystaniu kontrastowej palety barw. Białe ściany połączono z panelami z drewna dębowego, wykończeniami okien i drzwi oraz drewnianymi meblami. Tradycyjne kafelki w zielonym i beżowym kolorze, produkowana na rynku lokalnym, została zintegrowana z nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwem.