Dom Usuki, stworzony przez architektów z Kenta Eto, zakłada harmonijną symbiozę ludzi ze środowiskiem. Projekt wykorzystuje do tego topografię i różnicę w poziomach terenu. Nowoczesny budynek umiejscowiony został pośród wzgórz miasta Usuki w Japonii. Okolica ta charakteryzuje się górzystym ukształtowaniem oraz rozproszonymi zabudowaniami.

Architekci zaprojektowali budynek nachylony do powierzchni o około 24 stopnie, co pozwala wspiąć się na dach bezpośrednio z poziomu gruntu. Sprawia to, że można usiąść na nim wygodnie i podziwiać pasterski krajobraz górski.

Kuchnia, salon, główna sypialnia oraz łazienka rozmieszczone są na pierwszym piętrze, natomiast drugie piętro zajmują pokój gościnny oraz dziecięcy. Południowa strona domu to skośna ściana z dachówką, w której znajduje się duży otwór łączący przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną w formie małego dziedzińca.

Do stworzenia całej zewnętrznej struktury domu użyto blachy w grafitowym odcieniu. We wnętrzu dominuje jasne drewno, z którego wykonane są skośne sufity, meble oraz część podłóg. Kuchnia wyłożona jest szarymi betonowymi płytami w odcieniu podobnym do tego, którym pokryte są ściany we wszystkich pomieszczeniach.

Dom Usuki idealnie komponuje się z górzystym krajobrazem i jest przykładem nowoczesnej i architektury na miarę XXI wieku.