Projekt domu studia architektonicznego Alain Carle Architecte to budynek o dwuspadowej konstrukcji dachu, złożony z dwóch podobnych brył. Założeniem projektantów było uzyskanie z jednej strony efektu dominacji niekonwencjonalnej struktury nad przestrzenią, z drugiej zaś podkreślenie walorów położenia. Dom ma czerpać z otoczenia to co najlepsze, czyli zapierające dech widoki na wodę i okoliczne lasy.

Projekt nazywany został Les Rorquals i jest wzorcowym przykładem minimalistycznej architektury i najnowszych trendów w architekturze. To jednorodzinny dom, oferujący mieszkańcom ciszę i odosobnienie. Czarna, przydymiona elewacja zbudowana została z blachy i drewna i nadała budynkowi tajemniczego charakteru.

Alain Carle Architecte zestawili minimalistyczną konstrukcję budynku z rustykalnymi elementami wystroju wnętrz. Postawili na kontrast, który tworzą ciemne i jasne meble, ściany i podłogi. Sprawiło to, że pomieszczenia nabrały abstrakcyjnego, a zarazem intrygującego charakteru.

Dom Les Rorquals może pochwalić się przytulnym rustykalnym wnętrzem, idealnym do codziennego życia niewielkiej rodziny, wpasowanym w najnowsze trendy w architekturze.