First Lessons House to pierwszy projekt domu biura architektonicznego Ray Dinh Architecture. Dom powstał w Portsea w Australii. Architekt miał na celu przede wszystkim  zaspokojenie potrzeb i wymagań właścicieli, ale także opanowanie i wcielenie w życie trendów w architekturze.

Dom został skonstruowany na planie litery L. Taki zabieg miał zapewnić mieszkańcom dużo przestrzeni zewnętrznej i swobodny dostęp do ogrodu. Wybrany kształt pozwolił też na harmonijne wtopienie się budynku w krajobraz. Mieszkańcy mogą podziwiać widoki na lagunę i rezerwat dzikich zwierząt oraz korzystać z północnego słońca i cienia drzew.

Budynek z zewnątrz tworzą zwęglone drewno, beton i stalowe elementy. Struktury te zostały wybrane ze względu na swoją wytrzymałość, ale także walory estetyczne. Czarne drewno, beton i unikalne detale doskonale komponują się z naturalnym światłem i otaczającą budynek przyrodą.

Duże przesuwane drzwi w głównym pokoju znikają w ścianach, zapewniając niezakłócony widok i płynne przejście do ogrodu. Pomieszczenie to łączy dom z centralnym tarasem i zaciera granice między wnętrzem a ogrodem. First Lessons House jest miejscem idealnym do spotkań przy grillu czy imprez na tarasie.

Wnętrze domu zostało urządzone w gustownym i modnym stylu. Czarne meble z drewnianymi elementami w połączeniu z betonowymi podłogami stworzyły perfekcyjną całość. Zwieńczeniem całości są dodatki, jak designerskie lampy i obrazy.

Harmonijna całość to perfekcyjne wykorzystanie dominujących trendów w architekturze, czyli minimalistyczny wystrój, naturalne, praktyczne materiały i otwarcie na przyrodę.