Włoski architekt Stefano Boeri wymyślił koncepcję, która ma wyeliminować problem smogu w Chinach. Pomysł wcielił w życie, tworząc projekt wertykalnego leśnego miasta, które pomieści około 40 000 drzew i ponad milion roślin. Tak duża ilość roślinności będzie mogła skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza.

Miasto – las to głównie drapacze chmur, których balkony, tarasy i dachy będą obsadzone zielenią. Projekt przewiduje zagospodarowanie około 175 hektarów ziemi wzdłuż rzeki Liujiang. Koncepcja wybudowania leśnego miasta nazwano „Liuzhou Forest City”. Przewiduje się, że zamieszka w nim około 30 000 mieszkańców. Nie zabraknie w nim powierzchni handlowych i rekreacyjnych.

Zielone miasto Stefano Boeri będzie eliminowało 10 000 ton CO2 i 57 ton innych zanieczyszczeń rocznie, produkując 900 ton tlenu. Mieszkańcy innowacyjnej przestrzeni będą mogli cieszyć się chłodniejszą temperaturą niż standardowa, panującą w okolicy poza miastem. Zapewni im to bogactwo roślin i ich zbawienny wpływ na środowisko, jak i organizm człowieka.