Kengo Kuma ujawnił plany nowego hotelu Yunnan, który ma powstać w południowych Chinach. Kompleks hotelowy będzie oferował luksusowe zakwaterowanie dla gości krajowych i zagranicznych. Projekt zakłada fenomenalne położenie na wzgórzu z widokiem na dolinę oraz sąsiedztwo designerskich prywatnych willi i centrum handlowego, również zaprojektowanych przez Kengo.

Projekt hotelu zakłada 10.000 metrów kwadratowych, na których znajdziemy ciekawe rozwiązanie dotyczące basenu i luksusowe SPA. Basen to coś na kształt wijącej się rzeki, która poza częścią zakrytą oplata teren dookoła.

Wnętrze hotelu składa się z wielu budynków skupionych wokół zamkniętego dziedzińca, na którym znajduje się część rekreacyjna. Pomieszczenia wykończone zostały drewnem i szkłem. Projekt sprawia wrażenie naturalnego i niesamowicie relaksującego miejsca. Hotel harmonijnie koegzystuje z otoczeniem, wykorzystując jego walory, a nie naginając do swoich potrzeb. To miła odmiana w chińskiej nowoczesnej architekturze. Niewątpliwym podpisem twórcy są charakterystyczne warstwowe listwy, które sprawiają wrażenie, że obiekt wygląda tak, jakby został wykonany z zapałek.