Liceum Binhai Xiaowai to najnowszy projekt architektów, ze zlokalizowanego w Pekinie studia HHD FUN. Obiekt znajduje się w chińskim Tianjin. Budynek, który wygląda niczym spełnienie marzeń szkoły Bauhaus reprezentuje dobrze rozumiany, współczesny architektoniczny modernizm i designerski minimalizm.

Nieruchomość jest niezwykle nowoczesna. Wpisuje się w trend na ekologię. Obiekt wtopiono w przyrodę. Wykorzystano też nowe technologie związane z energią odnawialną.

Liceum wyróżniają takie innowacje jak system obniżonego zużycia energii, zbiornik na deszczówkę czy urządzenia do oczyszczania i recyklingu odpadów.

W środku znajdziemy doskonale zaprojektowane sale lekcyjne, laboratoria, biblioteki, aule czy sale do prezentacji i powierzchnie wystawiennicze.

Nie zabrakło modnej restauracji i części administracyjno-biurowej. 36 klas umieszczono w południowej części budynku. To rozwiązanie gwarantuje odpowiednie nasłonecznienie, które jest optymalne dla uczniów i nie może być zastępowane przez źródła sztucznego światła.

W południowej części umieszczono dodatkowo bibliotekę, kawiarnię i salę do prezentacji.

Szkołę przedzielają dwa place. Jeden z nich pełni funkcję parkingu dla rowerów. Szerokie korytarze zapewniają właściwy ciąg komunikacyjny między salami. W budynku umieszczono internat. Ta część zajmuje, aż pięć kondygnacji. Oprócz komfortowych apartamentów dla uczniów znajdziemy tu basen i zadaszoną salę gimnastyczną.

Na dachu ulokowano boisko do koszykówki. W sąsiedztwie szkoły znajduje się niewielki stadion, wraz z pełnowymiarową bieżnią i boiskiem oraz parking dla 500 samochodów.

Boom architektoniczny i edukacyjny w Chinach przenosi Państwo Środka w zupełnie nowy wymiar cywilizacyjny. Budynek na miarę XXI wieku. Rekomendacja trendu.pl