WaterNest 100 to osobliwa eliptyczna konstrukcja, która zapewnia 100 metrów kwadratowych nieco futurystycznej powierzchni mieszkalnej w nietypowym, aczkolwiek niesamowicie relaksacyjnym miejscu. Jeżeli ktoś lubi wypoczynek na wodzie, to znalazł  idealne rozwiązanie dla połączenia pasji i codzienności dnia powszedniego. Dom został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giancarlo Zema. Designerski budynek jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska, ponieważ został wykonany w 98% z materiałów pochodzących z recyklingu, zaś zasilany jest w energię poprzez zamontowane na dachu panele solarne.
Giancarlo Zema przy projektowaniu domu kierował się obrazem gniazd ptaków wodnych, które konstruowane są na wodzie blisko brzegu. Młode takich ptaków rodzą się i żyją w pełnej harmonii z naturą. Autor chciał stworzyć coś podobnego, co będzie wygodną przestrzenią do życia ludzi, a jednocześnie zapewni  codzienny relaks, spokój i kołysanie wody. Dom na wodzie stanowi taki obiekt, jest integralną częścią środowiska, a przy tym niezwykle energooszczędnym rozwiązaniem.
WaterNest 100 udowadnia, że ekologia nie musi być nudna. Okrągły dom jest spełnieniem marzeń, wygląda fantastycznie i daje to co najlepsze, czyli odpoczynek na wodzie.