Brytyjski projektant mebli Timothy Oulton nie lubi pozbywać się rzeczy, przecież prawie wszystko można odzyskać i przerobić. Z takich właśnie materiałów pochodzących z recyklingu wybudował niebanalny dom w kształcie kopuły. Wiedzie do niego kręta ścieżka z betonowej cegły, ozdobiona kilkoma wzniesionymi kręgami, pełniącymi rolę nietypowych bram. Dom położony jest wśród ogrodów liczi w centrum małej wioski Gaoming, w Chinach. Okalają go cylindryczne struktury z odzyskanej cegły. Dom-kopuła uzupełnia twórczą przestrzeń, wchodząc w interakcję z pozostałymi budowlami i otaczającą go przyrodą, nie dominując i nie zaburzając harmonii.

Konstrukcja domu, jak również pozostałe budynki i obiekty w całej wiosce zbudowane zostały prawie wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Dom osadzony został na betonowym fundamencie, zaś zewnętrzną kopułę pokryto czerwoną dachówką cedrową. Wnętrze składa się z długich, zakrzywionych kolumn, stykających się w jednym punkcie, niczym misterna pajęczyna.

Punktem centralnym domu są pionowe sosnowe deski, wspierające schody i poddasze. Prostota pomysłu jest zaskakująca i widoczna w każdym nieskazitelnym szczególe, dopracowanym detalu oraz jakości wykonania. Niestandardowe stalowe płyty i łączniki zostały zaprojektowane tak, by spełniały swą rolę i dawały poczucie bezpieczeństwa, tworząc przejrzystą, subtelną i doskonałą konstrukcję. Powierzchnia domu jest otwarta, a nawet swoiście kolista. Składa się z salonu, kuchni i jadalni na parterze, oświetlonych przez trzy rzędy szyb w kopule sufitu. Na antresoli znalazło się wystarczająco miejsca do spędzania wolnych chwil w odosobnieniu. Dom-kopuła to idealne, proste i tanie rozwiązanie na stworzenie własnego, niepowtarzalnego miejsca na ziemi. Liczy się tylko pomysł i... jego realizacja.