W architekturze coraz bardziej powszechny staje się trend na przekształcanie industrialnych przestrzeni, jak stare magazyny czy hale produkcyjne, w nowoczesne mieszkania. Plusem takich rozwiązań jest olbrzymia przestrzeń do zagospodarowania, jaką otrzymują architekci.

Popularne lofty najczęściej pojawiają się w dużych miastach Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a ostatnio także w Polsce, zwłaszcza w dawnych przemysłowych miastach jak chociażby w Łodzi. Trend na przekształcanie industrialnych obiektów to doskonała możliwość na inwestycje mieszkaniowe, zwłaszcza że w dużych miastach brakuje miejsc do zrealizowania całkowicie nowych kompleksów.

Architekci z „Sadie Snelson Architects” zgodnie z tym trendem zmodernizowali stary magazyn w pełni funkcjonalne mieszkanie. Przed adaptacją powierzchnie te były wykorzystywane do celów przemysłowych. Na początku zostały usunięte wszystkie ścianki działowe oraz stworzona antresola, zapewniająca prywatność.

W industrialnym lofcie zachowano przemysłowy klimat, łącząc stare elementy wystroju wnętrz z nowymi dodatkami. Pozostawiono niepomalowane ściany i belki wspierające sufit. Dodano drewniane motywy, które ociepliły chłodne wnętrza.

Prezentowany przykład trendu na industrializm to nowoczesne podejście do przestrzeni mieszkalnej, w którym przemysłowa przestrzeń wzbogacona została minimalistycznym i funkcjonalnym stylem skandynawski.