Zrównoważone projektowanie nabiera zupełnie nowego charakteru. Najlepszym tego przykładem jest najnowszy projekt schodów z technopolimeru. Schody Techne to dzieło włoskiego projektanta i producenta Fontanot. Zmodyfikowane polimery to tworzywa konstrukcyjne, które doskonale zastępują takie materiały jak metale, szkło czy drewno. Stosowanie ich to ekologiczny sposób dekorowania wnętrz.
Techne to pierwsze schody na świecie, w których zastosowano wyłącznie materiały z technopolimeru. Takie tworzywo sztuczne jest w 100% recyklingowane, a jednocześnie zapewnia stworzenie rewolucyjnej konstrukcji. Schody Techne są odporne na wstrząsy i różnego rodzaju działania mechaniczne, wytrzymałe na ciepło i rozciąganie. Jednocześnie są zupełnie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.
Techne nadają się zarówno do domowych klatek schodowych, jak również możemy je zastosować na zewnątrz. Do barwienia schodów wykorzystywana jest zaawansowana technika, która sprawia, że Techne są odporne na działanie promieni UV oraz czynników atmosferycznych, w związku z czym są idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju ekstremalną pogodę. Znajdziemy schody Techne w trzech kolorach: białym, czerwonym i zielonym.
Techne to must have na wiele sezonów, a jednocześnie nowoczesne, zrównoważone rozwiązanie, wykorzystujące najnowsze nowinki technologiczne i respektujące ekologiczne trendy. Schody z technopolimeru są ponadto stylowe, funkcjonalne i designerskie.