Położony 1200 metrów npm. w górach Okstindan dom wypoczynkowy Rabot to perła w koronie nowoczesnego, ekologicznego norweskiego budownictwa. Zaprojektowany przez Jarmund /Vigsnaes arkitekter budynek swoją nazwę otrzymał po francuskim geografie Karolu Rabot, który przez lata badał okoliczne wzniesienia. 
Domek wybudowany na górzystym terenie jest niemalże odcięty od świata. Dotrzeć tu można wyłącznie pieszo lub na nartach. Całoroczny śnieg i silne wiatry nie są korzystnymi warunkami do mieszkania. Dlatego też konstrukcja nie zawiera żadnych wystających elementów. Budynek wzniesiono z surowych drewnianych desek.
Wnętrze schroniska podzielono na siedem sypialni. Wewnątrz znajdują się także rozległy hol, wygodna kuchnia i łazienka. Nad kuchnią wybudowano ogromną antresolę. Szklane ściany otwierają dom na roztaczające się wokół malownicze widoki.
Elewacja budynku została wykonana z drewnianych paneli. Te same deski wykorzystano wewnątrz, dzięki czemu konstrukcja utrzymuje poczucie spójności. Starannie rozmieszczone okna oferują widok na pobliskie góry, dzięki czemu zagubiony pośród niebotycznych wzniesień ośrodek stanowi doskonałe miejsce do wyciszenia się i relaksu.