Powracają, jednak nie takie same. Teraz stanowią one silny kontrapunkt dla pomalowanych na jednolity kolor ścian. Pojedyncze aplikacje powoli zaczynają odchodzić do lamusa, chociaż tak naprawdę nie zdążyły się na dobre rozgościć w polskich pomieszczeniach. 

Nowe tapety są małymi dziełami sztuki mającymi na celu zawrócić nam w głowach. Są trochę psychodeliczne, kolorowe, charakteryzują się wielością wykorzystanych kształtów, sprawiają, że człowiek widząc je po raz pierwszy zastanawia się „o co chodzi?”. I nawet jeśli rozumie się tapetę, to nie zawsze rozumie się dlaczego ktoś ją w ogóle zamieścił. 

Fakt faktem, że są one bardzo interesujące i nadają pomieszczeniom wyrazu. Jest tylko jedna zasada. Jeśli decydujemy się na taką tapetę, musimy zadbać, aby reszta pomieszczenia, a najlepiej całego mieszkania, urządzona została prostymi meblami, bo inaczej zamiast modnego wnętrza uzyskamy efekt „brakuje tu tylko dziada i baby”.

Prezentowane tapety pochodzą z kolekcji francuskiej firmy Domestic. Produkowane są w limitowanych seriach, a okres oczekiwania na realizację zamówienia wynosi 4-6 tygodni.