Zaha Hadid to najbardziej płodna i oryginalna architekt XXI wieku. Każda licząca się metropolia musi posiadać przynajmniej jeden budynek stworzony przez Zahę. Od dłuższego czasu mówi się o takim budynku w Warszawie. Póki co do grona metropolii, w których stanęły unikalne obiekty stworzone przez Hadid dołączyła stolica Korei Południowej, Seoul.

To najbardziej dynamiczna i innowacyjna metropolia świata, przy której nawet Tokio zdaje się być reliktem przeszłości. Miasto wszechobecnych nowych technologii i robotyzacji. Miejsce, do którego adaptujemy się tygodniami, uświadamiając sobie, czym jest współczesność i jak bardzo zacofana jest Europa czy nawet Stany, o takich reliktach przeszłości jak Rosja nie wspominając.

Zaha Hadid stworzyła budynek „Dongdaemun design park & plaza”. Centrum designu i obiekt użyteczności publicznej z przestrzenią handlową wyróżnia charakterystyczna dla architekt forma.

Budynek, którego oficjalne otwarcie jest planowane już 21 marca szczyci się najnowszymi trendami w architekturze. Skala innowacji i unikalność tego obiektu szokują i wzbudzają podziw wszystkich świadomych, czym jest dobra architektura i najlepszy design.

W budynku planowane są liczne wydarzenia związane z kulturą czy nauką. To imprezy o charakterze globalnym, które będą gościć ekspertów z całego świata. W budynku znajdzie się również część rekreacyjna i handlowa. Interaktywny i przyjazny charakter wnętrza oraz niezwykła bryła czynią ten obiekt jednym z najbardziej fascynujących architektonicznie budynków współczesnego świata. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich szczęściarzy, którzy odwiedzają Seoul. Rekomendacja trendu.pl