Warszawa wzbogaci się o jeden z najciekawszych budynków świata. To ruchomy, organiczny biurowiec autorstwa samej Zahy Hadid.

To najbardziej renomowana współczesna architekt, która tworzy nowe trendy w architekturze.

Budynek ma powstać do 2016 roku, stając się nowym symbolem miasta, który zdeklasuje poczciwy Pałac Kultury i Nauki, relikt niechcianego PRL.

Budynek ma obracać się o kilka metrów dziennie. Precyzyjnie chodzi o jego atrium, które ma stać się centrum sztuki integrującym najbardziej energetyczne projekty w mieście. Budynek połączy przestrzeń biurową, handlową z lokalizacją Centrum Sztuki Współczesnej i Designu. Nowa wizytówka miasta, która przyciągnie turystów z całego świata. Takiej architektury Warszawa potrzebuje niczym tlenu. Unikalna, wpisująca się w najnowsze trendy, spektakularna. Dużo więcej niż przeciętnej jakości otoczenie.

Ta informacja byłaby newsem roku dla Warszawy, gdyby nie to, że okazała się jedynie żartem na Prima Aprilis. Tak czy inaczej stolica Polski potrzebuje tej klasy inwestycji niczym powietrza. Czekamy na moment, w którym tej rangi informacja nie będzie jedynie dowcipem z okazji pierwszego kwietnia.