Zaha Hadid to ikona współczesnej architektury. Obdarzona niezwykłym talentem Pani architekt stworzyła unikalny styl projektowania budynków. Jej dzieła to przykład niezwykle odważnej, awangardowej architektury, która przyznaje się do inspiracji przyrodą czy futuryzmem.


Macau to azjatycka mekka hazardzistów. Chińskie miasto państwo rozwija się niezwykle dynamicznie. Hotel City of Dreams stanie się ikoną metropolii, która potwierdza niezwykle energetyczny i awangardowy charakter miasta.


40 piętrowy obiekt będący hotelem i centrum rozrywki powstanie już w 2017 roku. Stanie się dla Macau tym, czym jest Wieża Eiffla dla Paryża. Symbolem i centralnym punktem odniesienia.


Budynek integruje dwie wieże. Dynamiczna fasada tworzy awangardową architekturę, o której będą czytać nasze prawnuki w podręcznikach architektury, myśląc o trendach architektonicznych XXI wieku.

Łączna powierzchnia obiektu to 150 000 metrów kwadratowych. Znajdziemy tam 780 pokoi hotelowych i luksusowe apartamenty. Do tego liczne restauracje, SPA, basen czy centrum rozrywkowe. Pamiętajmy, że obiekt mieści się w chińskiej stolicy hazardu i biznesu rozrywkowego.

Budynek wygląda niemal jak rzeźba. Widać tu inspiracje przyrodą. To nie architektoniczne Science Fiction, ale realny obiekt, wpisujący się w inne prace Zahy Hadid.

40 metrowe atrium wita nas najwyższej klasy wykończeniem. Materiały planowane w projekcie zakładają całkowity brak oszczędności. Gwarantujemy, że budynek nie skończy niczym apartamentowiec Złota w Warszawie, który stał się cieniem swojego projektu.

Budynek będzie oddany za 4 lata. Azja staje się ostatecznie nowym centrum współczesnego świata. Czy Europa jest w stanie nas czymkolwiek jeszcze zaskoczyć ?