Większość ludzi posługuje się obecnie kalendarzem gregoriańskim. Jest on nam dobrze znany – podział roku na 12 miesięcy, na które składa się 365 lub 366 dni. Ale funkcjonują na świecie także inne kalendarze. Jednym z bardziej znanych jest kalendarz chiński.
Kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowym. Dzieli się on na sześćdziesięcioletnie cykle. Podczas każdego cyklu następuje kombinacja każdego z 12 zwierząt (nazywanych ziemskimi gałęziami): szczur, krowa, tygrys, królik, smok, wąż, koń, owca, pies, małpa, kogut, pies i świnia oraz 5 żywiołów (zwanych niebiańskimi pniami): woda, ziemia, drewno, ogień, metal. Data rozpoczęcia nowego roku jest obliczana na podstawie faz księżyca i każdego roku przypada w inny dzień kalendarza gregoriańskiego. W roku 2009 Nowy Rok Chiński rozpocznie się w dniu 26 stycznia 2009.
Jaki rok czeka nas wg chińskiego kalendarza? Rok 2009 będzie rokiem „brązowej krowy” – czyli zodiakalnego bawoła i ziemi jako żywiołu. Jak należy to interpretować? Powinniśmy dobrze wykorzystywać każdą możliwość daną nam od losu, gdyż takich możliwości może nie być zbyt wiele. Powinniśmy wytężyć swoją uwagę i przykładać się solidnie do swojej pracy. Dodatkowo może się okazać, że najwięcej korzyści przyniosą inwestycje w nieruchomości.
A czego wy oczekujecie od roku 2009?