Odpowiedź jest prosta – grają. 14 czerwca odbył się Dr Irena Eris Ladies Golf Cup pod patronatem Hennessy.

Mówi się, że golf to po pierwsze sport dla bogatych, a po drugie, że tylko dla facetów. Z pierwszą tezą nie będziemy teraz polemizować (bo nie trzeba – to wcale nie taki drogi sport), za to drugą przyjemnością obalimy, bo łatwo.

Ponad sto zawodniczek z całego kraju wzięło udział w turnieju golfowym Dr Irena Eris Ladies Golf Cup na polu Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Uczestniczki w rodzinnej atmosferze rywalizowały o tytuł najlepszej. Bezkonkurencyjnie zwyciężczynią została pani Martyna Mierzwa. Dodatkową atrakcją zawodów była nagroda od Hennessy – ta z pań, która trafiła do dołka producenta słynnych koniaków, w nagrodę otrzymała butelkę ekskluzywnego Hennessy Paradis. Po turnieju towarzystwo przeniosło się do pobliskiego Hotelu SPA Dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich. Gościem specjalnym i gospodarzem degustacji koniaków był sam Maurice-Richard Hennessy – członek ósmego już pokolenia rodu.

Goście i zawodniczki turnieju zarówno na polu w Naterkach jak i na Wzgórzach Dylewskich bawili się świetnie. Co widać na załączonych zdjęciach. Jeśli ktoś wciaż nie wierzy w umiejętności kobiet na polu golfowym, niech się szykuje na kolejny turniej Dr Ireny Eris.