Grafika 3D przestaje być tajemnicą. Na rynku pojawił się nowy magazyn o technikach tworzenia animacji, modelowaniu, produkcji i postprodukcji – 3DFX. nowy magazyn do nabycia w największych salonach prasowych w Polsce. Internautom polecamy zakup lub prenumaratę poprzez www.buyitpress.com/pl/index.php

Nowy tytuł zaciekawi przede wszystkim miłośników grafiki 3D, ale nie tylko. 3DFX swoją tematyką sięga dalej – od tradycyjnego modelowania, animowania czy teksturowania, przez produkcję i postprodukcję, aż po reklamę i making-of. Zarówno początkujący graficy, jak i profesjonaliści, znajdą w nim coś dla siebie. Do magazynu dołączone są dwie płyty CD. Na jednej z nich znajduje się kurs multimedialny, dzięki któremu początkujący graficy poznają tajniki obsługi flagowego programu Autodesk - 3DS Max. Na drugim krążku umieszczone są wszystkie materiały potrzebne do samodzielnego wykonania ćwiczeń, Plugin V-ray oraz Bryce – program do tworzenia krajobrazów 3D.

Poza tym, w numerze znajdują się artykuły oraz making-of, opisujące najciekawsze realizacje reklamowe i filmowe. W pierwszym 3DFX można przeczytać o historii Harnasia, jednej z najpopularniejszych reklam 3D na polskim rynku. Twórcy ze studia Alien Fx opisują to, czego nie widać na ekranie telewizora, a co przyczyniło się do sukcesu całej kampanii. Oprócz tego w magazynie można znaleźć wywiad z Billem Millerem, który pracował przy największych produkcjach filmowych, takich jak Shrek , Madagaskar czy King Kong.

W pierwszym numerze 3DFX redakcja ogłasza Konkurs. W graficznej Bitwie, której tematem są Porachunki, może wziąć udział każdy, kto ma ciekawy pomysł oraz odrobinę zapału. Swoje prace należy umieszczać w specjalnym wątku, zamieszczonym na forum portalu http://www.max3d.pl, który jest współorganizatorem Bitwy. Nagrodą nie pogardzi żaden grafik – główną wygraną jest staż w zespole Alien Fx. Oprócz tego można zdobyć tablety graficzne Wacom, programy firmy Corel, SpaceNavigatory 3D connexion, MX Revolution od Logitech, książki od ABE Marketing oraz gry i płyty DVD z kolekcji Evermotion.

Aktualne informacje o magazynie oraz artykuły do pobrania można znaleźć na stronie internetowej www.3dfxmag.pl oraz zapisując się na newsletter magazynu.