Prawdą jest, że dziś mało kto pamięta, że Apple było swojego czasu firmą upadającą, której groziło bankructwo. Do tego jednak nigdy nie doszło - firma przeszła gruntowny re-branding i teraz wiedzie prym jeśli chodzi o design sprzętu komputerowego.

Książka Apple Design zawiera 200 przykładów fenomenalnych i przełomowych designów, których twórcą jest nie kto inny, jak Jonathan Ive- długoletni v-ce prezes odpowiedzialny właśnie za estetykę produktów Apple. W firmie z Cupertino pracuje od 1997 roku i jest twórcą wszystkich (podkreślam- WSZYSTKICH) designów. Tak, tak- iMac, iPhone, iPod, iPad to wszystko jego dzieła. W książce znajdziemy kolorowe zdjęcia z dokładnymi objaśnieniami, w jaki sposób powstawały kolejne produkty Apple. Zawiera również ciekawostki. Kto by przypuszczał, że główny designer Apple "ściągnął" swoją metodę projektowania od firmy Braun, która obmyśliła "10 zasad dobrego designu"...

Bardzo fajna pozycja, szczególnie dla fanów "nadgryzionego jabłka". Książka dostępna jest w pre-orderze w Amazonie za 37.80$. W sprzedaży pojawi się 30. listopada.