Apple Lightmac to wizja projektanta przemysłowego. Tomas Moyano postrzega przyszłość Apple jako komputer stacjonarny, który oferuje doświadczenia znane nam z tabletów serii iPad z użytecznością i mocą stacjonarnych PowerMaców.

Koncepcyjny Lightmac ma trafić na rynek w 2025 roku. Planowane wyposażenie to procesor i9, 16 GB pamięci RAM, bateria, która pracuje bez przerwy w ciągu 24 godzin. LightMac komunikuje się z poszczególnymi elementami komputera bezprzewodowo przez łącze Bluetooth 6.0.

Wizja Maca przyszłości jest modularna. Równie ważne co autonomiczna jednostka centralna są dodatkowe elementy takie jak designerska klawiatura czy opcjonalny, zewnętrzny ekran.

iPad zrewolucjonizował rynek, ale nie wyparł komputerów stacjonarnych czy notebooków z rynku. Warto, aby Apple przyglądał się wizjonerom planując kolejne rewolucje, czy jak mówią cynicy designerskie ewolucje produktów konkurencji.

Czekamy na przełomowy produkt Apple na miarę pierwszego Macintosha, iPoda czy iPada. Oczekiwanie umilają nam wizje dizajnerów z całego świata, którzy pozostają zatroskani o przyszłość giganta z Cupertino.