Rok 2008 jest szczególny z wielu względów. Dla firmy Apple to przede wszystkim rok dziesięciolecia kultowego już iMaca. Designer, który stworzył projekt tego komputera jest geniuszem. To Jonathan Ive.

Każdy produkt kreowany przez niego okazywał się wielkim sukcesem. Należy podkreślić, że inspiracją dla Jonathana jest Dieter Rams. To projektant, który pracował między innymi dla marki BRAUN w latach 50-tych i 60-tych. Kluczem dobrego designu dla Ramsa zawsze pozostawała prostota. Dekoracja nie mieściła się nigdy w jego funkcjonalnej filozofii. Ive przejął designerską filozofię projektanta BRAUNA odnosząc niebywały sukces o wymiarze globalnym. Projekty obu projektantów, choć pochodzą z różnych epok są niezwykle podobne do siebie. iPhone czy iPod można wręcz uznać za wulgarne plagiaty. Należy podkreślić, że Dieter Rams jest wielbicielem marki Apple i nie posądza Jonathana Ive o kopiowanie. Projektanci wyznają jedynie spójną ze sobą filozofię, w której centrum leży kult prostoty i funkcjonalności.

Na zdjęciach poniżej - po lewej Dieter Rams, po prawej Jonathan Ive.

Kolejne zdjęcia przedstawiają projekty Rams'a (po lewej) i inspirowane nimi projekty Ive'a (po prawej), z których słynie dziś Apple.