Zegarki firmy Azimuth to połączenie nauki i filozofii w najgłebszym znaczeniu tych słów. Założona w 2003 roku Azimuth Watch Co, zaistniała na rynku intrygującymi i topowymi modelami zegarków, projektowanymi ze szególnym naciskiem na dopracowanie szczegółów. Azimuth nie jest produktem masowym. Na uwagę zasługuje ogrmne spektrum oferowanych produktów - klasycznych, futurystycznych czy po prostu stylowych.

BMF, uznawana za kluczową serię zegarków Azimuth to solidne, industrialne i wysoko oceniane pod względnem estetycznym czasomierze. "Militare-1collection" zainspirowana została sprzętem pilotów, używanym w czasie 2-giej wojny światowej.

Jeśli szukasz czegoś bardziej tradycyjnego i stylowego, spodoba Ci się seria "Round -1". Zabierze Cię w podróż do lat 40-tych. Zegarek nie może być już bardziej klasyczny. Największe wrażenie robi jednak "SP-1 Mechanique concept watch". Ukrywa się on także pod pseudonimem 'spaceship watch'. Design jest futurystyczny i trendowy - chyba nic więcej nie musimy dodawać.