Rowery indonezyjskiej marki Spedagi otrzymały prestiżową japońską nagrodę GOOD DESIGN. Projektant udowodnił, że indonezyjska prowincja to miejsce w którym powstaje wyrafinowane wzornictwo. Jego zdaniem wieś to przyszłość, a bambusowy rower stanowi metaforę tej koncepcji. To swoisty symbol umiejętności rzemieślnika i unikalnych cech lokalnych, zdolnych do wzbudzenia zainteresowania zewnętrznych firm w celu ożywienia regionu.

Bambus to tani, niedoceniony, niemal staroświecki materiał, który stanowi budulec dla wartościowych produktów. Rowery z tego materiały są wyrafinowane i designerskie. Zachwyca precyzja połączeń i jakość wykończenia części metalowych.

"Chciałem użyć bambusa do stworzenia roweru, ponieważ jest to metafora - bambus jest zwykle postrzegany jako tani materiał, ale wiem, że bambus jest materiałem, który można zastosować na wiele sposobów. Myślę, że jest skarbem i tworząc bambusowy rower chcę symbolizować, że skarb jest niedaleko nas, jest blisko "- twierdzi Singgih S Kartono, założyciel Spedagi.

Bambusowy jednoślad wyposażono w opony o małych rozmiarach. To znakomicie współgra z wyjątkową proporcją ramy.

Rower pozwala na szybkie przemieszczanie w przestrzeni wielkich miast i mniej agresywną podróż po mało uczęszczanych trasach.

Odpowiednie przygotowanie drzewa bambusowego do produkcji roweru to kluczowe wyzwanie. Materiał jest smarowany dedykowanym balsamem i gotowany w kwasie borowym, to praktyka rodem z branży budowlanej.

Wyrafinowany, modny i ekologiczny rower z rekomendacją trendu. Polecamy.