Sebastian Errazuriz, nowojorski projektant, pochodzący z Chile, stworzył buty dla zakochanych. Designer bazował na osobistych wspomnieniach. Relacje ze swoimi byłymi kochankami przeniósł w obszar sztuki. Każda z jego wybranek odcisnęła swój wpływ na formie obuwia.  Errazuriz co dzień wydawał jedno zdjęcie z nowym projektem butów, postacią muzy, która wpłynęła na jego kształt oraz krótką opowieścią miłosną.

Artysta scharakteryzował panie poprzez ich dziwactwa i osobliwe cechy charakteru, które odcisnęły swoje piętno na wzorze butów.

Opowieść zmaterializowała się i powstały prawdziwe dzieła sztuki, niekoniecznie nadające się do użytku codziennego. Wygląd każdej kochanki i wspomnienia z nią związane odzwierciedlone zostały w estetyce obuwia. I tak możemy podziwiać buty nr 5, czyli Sophie – królową lodu w butach wyglądających niczym lodowce. Buty nr 8 przypominają błyszczący czerwony samolot z piekła rodem, gdzie już na samą myśl o kobiecie robi się gorąco.

Buty można oglądać w sklepie Melissa w Miami od 06 grudnia 2013 do 06 stycznia 2014. Wszyscy, którzy akurat w tym okresie nie wybierają się na inny kontynent, mogą obejrzeć kilka przykładów osobistej twórczości artysty w naszej galerii zdjęć.