Cinematograph HD wygląda jak superkomputer który jest bardzo drogi. Nic bardziej mylnego. To cudo w prostej i funkcjonalnej formie to prawdziwy potwór, który wyszedł spod ręki jednego człowieka. Kreatywność mili państwo ot co!

Mówi się że potrzeba jest matką wynalazców i bardzo słusznie. Człowiek który zbudował tę potężną maszynę właśnie takiej potrzebował. Historia była prosta. „Stealth” jak sam się nazywa na forum internetowym, zajmuje się obróbką video. Pewnego pięknego dnia, w słonecznej Kalifornii, skąd pochodzi zadzwonił do niego telefon z propozycją małej fuchy w terenie i obróbki zwykłego filmu. Stelth zaczął się zastanawiać co by było, gdyby ktoś zadzwonił do niego z taką samą propozycją z tą małą różnicą że chodziłoby o film HD? Zabranie w teren dwóch monitorów, na których pracują na ogół graficy, oraz całego wielkiego komputera stacjonarnego i kilku dodatków w stylu głośniki, klawiatura, myszka itp. raczej nie należy do zadań łatwych czy poręcznych… Natomiast gdyby ta sama praca miałaby być wykonana na laptopie, to jego koszt musiałby oscylować wokół zabójczej nawet jak na warunki w Stanach sumy 10.000$!!!

Stelth postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i skonstruować Cinematograph HD, maszynę która potrafi sobie poradzić ze zgraniem (nawet bezpośrednio z kamery!), obróbką oraz „wypluciem” (jak mówią graficy) video w jakości full HD! Komputer złożył ze zwykłych części jakie można kupić w każdym sklepie. Wybrał najlepsze komponenty, wymierzył i złożył w całość przy okazji tworząc coś czego każdy pracujący w terenie grafik, czy Vj na wielkim festiwalowym koncercie czy klubie może mu pozazdrościć. Poniżej możecie zobaczyć 10 minutowy zapis jego pracy w jakości HD, lub dla tych ze słabszym łączem – YouTube.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WTszV3110nk

 

 

 

 Cinematograph HD Video Work log from Will Urbina on Vimeo.