Jej znak towarowy od lat jest najbardziej rozpoznawalny przez konsumentów na wszystkich kontynentach. Apogeum doskonałego smaku osiąga schłodzona do 4°C.

Coca-Cola „narodziła się” w 1886 roku w Atlancie, w amerykańskim stanie Georgia. Dość szybko napój ten zagościł na nowych rynkach, w kolejnych krajach. W Polsce Coca-Cola pojawiła się już w 1957 roku na Targach Poznańskich, jednak nie trafiła jeszcze do sklepów. „Premierowe” butelki wyprodukowane i napełnione w Polsce zjechały z linii produkcyjnej 19 lipca 1972 roku. Pierwszego dnia sprzedaży w warszawskim Supersamie i Sezamie (ówczesnej namiastce dzisiejszych supermarketów) „spragnieni” klienci wykupili w ciągu godziny 240 skrzynek po 24 butelki - w sumie 5,760 sztuk!!!

Do rzeczy dobrych przywiązujemy się łatwo, szybko i najchętniej na stałe. W kwietniu 1985 roku na rynkach w USA i Kanadzie pojawiła się nowa Coca-Cola o ulepszonej formule. Reakcja konsumentów na tę innowację była zadziwiająca - domagali się powrotu do starej, oryginalnej receptury. Trzy miesiące później pierwsza i jedyna jak dotąd wersja Coca-Coli wróciła na półki sklepowe.