Persol, marka która zawsze była synonimem najwyższej jakości włoskiego wzornictwa, składa hołd światu klasycznej fotografii poprzez unikalną kolekcję: Persol Reflex Edition.

Zatrzymując piękno od ponad stu lat, aparaty fotograficzne uczyniły możliwym tworzenie nieskończenie dużej ilości obrazów przedstawiających świat wokół nas i umożliwiły w ten sposób zachowanie zdjęć w pamięci dla następnych pokoleń. Ta sama magia i poezja ukryta za tworzeniem i wywoływaniem zdjęć, znajduje ekspresję w unikalnym, rękodzielczniczym procesie tworzenia pary okularów Persol.

Na projekt składają się trzy modele okularów: po raz pierwszy w projekcie specjalnym oprawki korekcyjne (model PO 3044V) oraz dwie pary okularów przeciwsłonecznych (PO 3046S i PO 3047S), obie wyposażone w soczewki Photo-Polar (filtr polaryzacyjny + filtr fotochromatyczny). Projekt Persol Reflex Edition inspirowany jest stylem vintage analogowych aparatów cyfrowych, które ulegały przeobrażeniom dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii: fascynujący obiekt kultu, który potrwafi uchwyci
wspomnienia różnych generacji i przekształcił historię i sztuki wizualne.

Kampania reklamowa składa się z sześciu zdjęć zrobionych przez szwedzkiego fotografa, Julia Hetta, któremu udało się połączy
atmosferę czasów minionych ze współczesnym smakiem. Dzięki swojemu wyrazistemu charakterowi Persol Reflex Edition tworzy unikalne połączenie między dwoma legendarnymi obiektami – aparatem fotograficznym i parą okularów Persola – i w ten sposób jednocześnie między klasycznym włoskim wzornictwem i rękodziełem. Dzięki perfekcyjnej kombinacji kształtów i materiałów Persol Reflex Edition łączy w sobie dwie podstawowe cechy analogowego aparatu i marki Persol: tradycję i technologię. Odniesienie do świata aparatów analogowych jest ewidentne, zarówno w przypadku opakowania – podobngo do kształtu futerałów na stare aparaty, jak i dedykowanego etui, które odtwarza konstrukcję obiektywu. 

Lekkość i ciężar tworzą harmonijne połączenia, gdzie metal spotyka się jest z acetatem, tworząc w ten sposób zbalansowaną i czystą ekspresję stylu nowej kolekcji Persol. Tradycyjne zauszniki z acetatu zostały zastąpione ultra lekkimi i cienkimi metalowymi zausznikami. Strzała Supreme – niepodważalny symbol Persola – staje się ciensza na zawiasach (3.5 mm Mini Strzała Supreme). Po raz pierwszy też charakterystyczna strzała pojawia się na końcówkach mostka łączącego obie soczewki. System Meflecto – technologiczny patent i drugi ikoniczny symbol Persola – jest odtworzony za zausznikach w formie bardziej dekoracyjnej, a nie funkcjonalnej.

Modele przecwisłoneczne: PO 3046S i PO 3047S są także dostępne z soczewkami Polar (z polaryzacją) i Photo-Polar (polaryzacja i filtr fotochromatyczny). Soczewki stworzone są z ultra cienkiego (1.8 mm) szkła mineralnego, lekkiego i bardzo wygodnego. Zaprojektowane na podstawie zaawansowanych badań i starannie wykonane, perfekcyjnie chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Soczewki z polaryzacją niweluje efekt oślepiających odblasków. Odbite światło jest blokowane przez specjalne filtry, które tworzą barierę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W soczewkach typu Photo-Polar zostały połączone dwie technologie: polaryzacyjną i fotochromatyczna. Filtr polaryzacyjny zatrzymuje światło odbite i sprzyja wyraźnemu i ostremu widzeniu, podczas gdy filtr fotochromatyczny zmienia intensywności barwy soczewek w stosunku do warunków oświetleniowych, aby zapewni doskonałą widoczność w różnych warunkach.

PO3044V
Dostępny w dwóch rozmiarach, model korekcyjny łączy prostokątny front wykonany z acetatu, odwołujący się stylistyką do stylu vintage starych aparatów, z cieniutkimi, metalowymi zausznikami. Został stworzony w czterech różnych kolorach pochodzących z archiwów marki Persol: szylkret ze złotymi zausznikami, szylkretowa zieleń z metalicznymi zausznikami, czarny front z metalicznymi zausznikami oraz jasny szylkret z szarymi zausznikami.
Cena: 840 zł

PO3046S
Dostępny w jednym rozmiarze, ten model okularów przeciwsłonecznych styl vintage w nowoczesnym klimacie, dzięki połączeniu mealu, acetatu i barwionej soczewki. Front oprawy podkreślony jest poprzez zastosowanie sztrzały Mini Supreme po obu stronach, umieszczone także na metalowym mostku. Ciekawe połączenia kolorstyczne m.in.: jasny szylkret z zielonymi soczewkami i metalicznymi zausznkami lub brąz z szarymi soczewkami.
Cena: w zależności o rodzaju soczewek: 830 zł lub 1070 zł
PO3047S
Te model okularów typu unisex posiada bardzo lekki kształt i jedyne w swoim rodzaju detale. Dostępny jest w jednym rozmiarze w wielu wersjach kolorystycznych np.: czarny z szarymi soczewkami z polaryzacją, ciemna zieleń z zielonymi soczewkami i inne.
Cena: w zależności o rodzaju soczewek: 830 zł lub 1070 zł

Projekt Persol Reflex Edition dostępny jest w najlepszych salonach optycznych.