Niewiele jest okazji do pisania o twórczości designerów z Kuby. Mamy nadzieję, że po otwarciu się tego państwa na Zachód, będziemy mogli częściej podziwiać efekty ich twórczości. Na początek prezentujemy projekt designerów z Hawany, Raiko Valladares i Jose A Villa, którzy stworzyli serię kolorowych, elastycznych krzeseł, nazwaną „Vibra”. Każde z krzeseł posiada wyprofilowaną, metalową ramę, na którą nanoszone są barwne, elastyczne liny.

Całość konstrukcji powstaje poprzez misterne wyplatanie funkcjonalnych wzorów. Tworzą one finezyjne siedziska i oparcia o kosmicznych kształtach. Twórcy mebli zapewniają, że elastyczne liny dają użytkownikom komfort i wygodę, niczym hamaki. Odpowiednie napięcie materiału sprawia, że konstrukcja jest stabilna i wytrzymała.

Z uwagi na miejsce wykonania krzeseł, projektanci szczególną uwagę zwrócili na możliwości zastosowania elastycznych materiałów, które jako jedne z nielicznych mogą wytrzymać panującą na Kubie wilgoć. Unikalne krzesła wykonane zostały z miejscowych produktów i ucieleśniają ducha oraz kulturę wyspy. Zabawne i kolorowe, są jednocześnie nowoczesne i designerskie.