Ten okres obfituje w liczne imprezy designerskie. Niezwykle ciekawe okazały się targi designu w Tokio.

27 Tydzień Designu w Tokio miał miejsce w parku Meiji Jingu Gaien. Równoległa impreza DesignTide Tokio rozgrywała się w centrum megalopolis.

Tydzień Designu odbywał się w centrum targowym zaprojektowanym przez architekta Sou Fujimoto.

Tradycyjnym elementem wystawy były kontenery pełniące rolę tymczasowych przestrzeni ekspozycyjnych.

Design kwitnie w kraju kwitnącej wiśni. Japonia jest awangardą w takich obszarach jak projektowanie uniwersalne. Japońscy designerzy wyróżniają się niezwykłym kunsztem i innowacyjnością oraz unikalną umiejętnością nawiązywania do tradycji. Klasyka przenika się tu z nowoczesnością jak w żadnym innym miejscu na świecie. Z ciekawszych projektów warto wspomnieć o regałach Malagana Design czy przenośnych świątyniach autorstwa debiutującego na wystawie Kenji Mizuno.

Wystawa okazała się niezwykle różnorodna. Mogliśmy tu znaleźć unikalną, charakterystyczną dla Japonii cukierkową modę, modne meble czy po raz pierwszy sztukę współczesną. Całość łączyło hasło „Welcome Design”.

Równoległa impreza DesignTide odbywała się w centrum Tokio. Warto wspomnieć o wnętrzach inspirowanych origami autorstwa Makoto Orisaki czy pracach norweskich designerów nazwanych FOOD. Przedstawiono tu również intrygujące dmuchane szkło nazwane Inframince i warte uwagi przenośne meble. Więcej w galerii zdjęć poniżej. Polecamy.