Wzornictwo to obszar, który jest kluczowy dla kondycji współczesnej gospodarki.

Najbardziej rozwinięte Państwa tj. Niemcy, USA, Włochy, Japonia, Korea czy Dania wyróżniają się unikalnym designem swoich produktów i dbałością o rozwój tej dziedziny.

Co ciekawe w ciemno można wybierać minimalistyczny kierunek, aby odnieść sukces.

Mniej znaczy więcej, co doskonale rozumiał Steve Jobs, zainspirowany designerską wizją komputerów i gadżetów autorstwa Jonathana Ive, który zrewolucjonizował markę Apple.

Dziś powszechność druku 3D powoduje, że możemy eksperymentować tworząc produkty gotowe do procesu oceny w grupach focusowych. Prototypy wykonuje się najłatwiej i najszybciej w historii.

Polscy producenci mebli czy akcesoriów wnętrzarskich powinni bacznie śledzić to co się dzieje w świecie wzornictwa i umiejętnie nawiązywać do naszych tradycji z lat 60. czy 70.

Przykład produktu, który jest niezwykle prosty formalnie i genialny w swojej idei to minimalistyczna lampa pozbawiona kabla. Podłączamy ją bezpośrednio do gniazdka, ciesząc się unikalnym, niezwykle wyrafinowanym gadżetem zdobiącym nasz dom.

Lampę nosi nazwę „Wald”. Jest niezwykle lekka i funkcjonalna. Występuje w dwóch wersjach – dłuższej i krótszej.

To designerski majstersztyk autorstwa LA studio.

Korpus z drewna, ręczne wykończenie, gięte aluminium, żarówka i cieszymy się ultra-designerskim przedmiotem, o którym będą w przyszłości wspominały podręczniki wzornictwa XXI wieku.

Najlepsze produkty wyróżnia prostota i idea, związana z upraszczaniem. Czekamy na równie genialny produkt „Made in Poland”. Najciekawsza lampa roku. Rekomendacja trendu.pl