. Projektanci znowu zaczęli chętnie po niego sięgać przy realizacji swoich pomysłów. Jest on dość wdzięcznym materiałem, gdyż wzbogacając go o włókna nylonowe można znacznie podnieść jego wytrzymałość i elastyczność, co świetnie się sprawdza w przypadku krzeseł. 

W interior design rządzi się teraz kilka trendów: skandynawski, charakteryzujący się jasnymi kolorami, prostymi formami, zestawianiami drewna z metalem; styl „na bogato”- czyli ciemne barwy np. czekoladowe sufity, meble stylizowane na wiktoriańskie, z satynowymi, bądź aksamitnymi obiciami i pozłacanymi ramami, całość uzupełniana o ciężkie lustra, ozdobne stiuki, przełamywana nowoczesnym oświetleniem- efekt zaskakujący; i trzeci- design utrzymany w klimatach Andy'ego Warhol'a. 

Plastikowe krzesła są odpowiedzią dla osób, którym zależy na stworzeniu niebanalnej i oryginalnej przestrzeni, która jednocześnie będzie łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli ktoś poszukuje czegoś delikatnego, może zdecydować się na krzesła przezroczyste, bezbarwne lub barwione. Będą się one ładnie wkomponowywać w całość, nie przytłaczając jej. Jest to dobre rozwiązanie dla pomieszczeń dwu-funkcyjnych, jak salon połączony z kuchnią. 

Dla osób planujących umieszczenie krzesła w centrum zainteresowania lepszym rozwiązaniem może być krzesło-rzeźba, jak np. świecące w ciemności krzesło-pies, wypuszczone w kilku rozmiarach uwzględniających gabaryty dzieci i dorosłych. 

Również fotel bujany doczekał się swojej odświeżonej, plastikowej wersji. Wśród ofert projektantów znajdziemy formy łączone: plastikowe siedziska z metalowymi nogami i mocowanymi do nich drewnianymi płozami, bądź krzesła w pełnym odlewie, gdzie dolna krawędź siedziska jest powiększona i wyoblona w sposób umożliwiający bujanie.