Nie ma nic lepszego gdy po pracy, gdy się wraca do domu niż czekający na Ciebie przystojny mężczyzna, gotowa kolacja, lampa dobrego wina i wygodny fotel. Fotele są o wiele wygodniejsze niż krzesło, a zachowują większą prywatność niż sofa czy kanapa. Foteli w świecie designu jest niekończąca się ilość. My dla was wybraliśmy te najmodniejsze od lat.

Fotel EGG, Arne Jacobsen
50 lat temu architekt Arne Jacobsen w garażu na przedmieściach Kopenhagi zakończył prace nad projektem fotela Egg. Dziś cały świat świętuje jego powstanie.
Uważane jest za pierwszy obrotowy tapicerowany fotel i poprzez swój oryginalny owalny kształt, a także możliwość kręcenia się, daje nam odrobinę prywatności w przestrzeni publicznej.
Cena: 10 00 złotych

Fotel Ball, Eero Aarnio
Fotel ten można zobaczyć w każdym magazynie zajmującym się wystrojami wnętrz. Wiele gwiazd w swoich domach ma chociażby jedną sztukę fotelu Ball. Nic dziwnego. Ball doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, mimo że został zaprojektowany w 1965 roku. Eero Aarnio chciał stworzyć fotel który zapewniłby mu komfort, spokój i odizolowanie od świata.
Cena: 12 600 złotych

Doda – Easy Molteni&C
Ferruccio Laviani dla włoskiej firmy Molteni&C zaprojektował dwuczęściowy fotel Doda – Easy. Fotel przez swoją lekko falującą formę wręcz namawia do położenia się w nim. Zarówno fotel jak i puf zostały wykonane z stalowej pianki. Projekt wydaje się bardzo stabilny, jednak nieprawdopodobnie lekki. Meble mają całkowicie wymienialne pokrycia i dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, z materiału lub skóry.

Ceny: Fotel: od 8 000 złotych, Puf: od 3 000 złotych