Umiejętność samodzielnego przemieszczania się jest ekscytująca dla każdego dziecka. Niemowlę, które większość swojego życia spędziło nieruchomo, zaczyna odkrywać świat na nowo. Dla małego eksploratora odkrywanie kolejnych zakamarków mieszkania jest fascynującą przygodą. Zadbaj jednak o to, żeby była to przygoda bezpieczna.

Niewielka przestrzeń kojca szybko się nudzi dzieciom. Pozwól im na nieco więcej swobody. Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu wszystkich szafek i kontaktów do wysokości 1 m. Z zasięgu rączek dziecka powinny zniknąć również wszystkie potencjalnie niebezpieczne, ostre i łatwo tłukące się przedmioty. Cenne rodzinne bibeloty lepiej schować na jakiś czas, albo umieścić na niedostępnych wysokich półkach. Nie zapomnij również zabezpieczyć lekarstw i detergentów, najlepiej w szafce umieszczonej wysoko i zamykanej na klucz. Uważaj też na meble – chybotliwy regał czy szafka może łatwo przewrócić się na dziecko, dlatego lepiej przymocować je stabilnie do ściany.

Są specjalistyczne sklepy internetowe, w których kupimy różnego rodzaju akcesoria, które pomogą nam uczynić nasz dom bezpieczniejszym. Magnetyczne blokady szafek i szuflad, osłonki na narożniki, blokady okien... Coraz popularniejsze stają się także bramki blokujące dostęp do schodów. To wszystko możesz kupić np. w sklepie www.babymama.pl.

Uczyń swój dom bezpiecznym i daj swoim dzieciom pełnię radości z poznawania świata w bezpiecznych warunkach.