Jeśli chodzi o okulary, to zawsze opłaca się iść w klasykę, w modę tylko wtedy, gdy mamy za dużo pieniędzy. Osoby o zasobniejszych portfelach i z wyższych sfer mogą śledzić wszelkie trendy i podążać za modą. Nawet drewniane okulary nie są już na kieszeń każdego i wymagają znacznego nadszarpnięcia posiadanych oszczędności.

 

Firma Capital Eyewear przygotowała limitowaną edycję okularów Redwood składającą się zaledwie z 25 sztuk. Jeśli lubisz unikatowe egzemplarze, to okulary Redwood mogą ci to zagwarantować, istnieje małe prawdopodobieństwo, że natrafisz w swoim otoczeniu na taki sam model. Chyba że pozostałe 24 osoby mieszkają w twojej okolicy.
Zapowiadane jako „kawałek historii” ramki okularów Redwood wykonane są z sekwoi, pierwotnie użytej do budowy mostu kolejowego w 1800 roku. Kiedy most został rozebrany w latach 50., drewno początkowo składowano, a następnie użyto do budowy domów w Californii. Z pozostałego cudem drewna wykonano okulary. Drewno jest szacowana na ponad 1000 lat, o czym świadczą wyraźne czerwono-brązowe pierścienie położone bardzo blisko siebie.

 

Okulary Redwood zostały wykonane ręcznie w San Francisco i indywidualnie ponumerowane. Zaopatrzone są w soczewki Carl Zeiss Vision (czarne lub brązowe)
Okulary Redwood są już dostępne, w cenie 350 dolarów.