Spoglądając na nasze polskie niebo możemy wpaść w depresję. Od kilku tygodni dominuje widok wielkiej, szarej chmury. Podobno to efekt ocieplenia klimatu. Ekologia staje się póki co modnym trendem i wsparciem kampanii reklamowych, a nie rzeczywistym podejściem na poziomie politycznym i ekonomicznym.

Świat pomimo pozornej świadomości zagrożeń, zmierza ku totalnej degradacji środowiska. Na nic wszelkiej maści kampanie w stylu Go Green. Projektanka Ki-Seung Lee to autorka oryginalnego wazonu na kwiaty. Wydaje się, że nie ma tu nic oryginalnego. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Wazon jest zupełnie płaski i przypomina zwyczajną kartkę papieru. Doskonały prezent dla wszystkich, którzy lubią kwiaty w swoim otoczeniu. Wystarczy obrócić kartkę, popsikać ją wodą i hydroponiczny bukiet kwiatów pojawi się przed waszymi oczyma.

Niezwykłe. Równie interesującą propozycją są wizytówki, stworzone przez Jamie Wiecka. Wystarczy zamoczyć ich dolną część i poczekać 4 minuty. Po upływie tego czasu otrzymamy przed oczyma roślinę. Fenomenalne.