Jednak nie tylko parametry będą wyróżniały Intel Mobile Metro ale również design oraz kolorystyka. Oprócz faktu, że będzie on dostępny w różnych żywych kolorach to będzie przypominać swym wyglądem pamiętnik. Tak dokładnie pamiętnik gdyż przygotowano do niego specjalnego skina który będzie zawierać zewnętrzny monitor który będzie połączony z komputerem za pomocą magnesów umieszczonych w skinie. Nie tylko pozwoli to nam czytać dokumenty tak jak w książce ale również uatrakcyjni pokaz slajdów.
Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem będzie fakt iż oprócz klasycznego czarnego designu dla mężczyzn będą również dostępne wersje dla kobiet, które swoim wyglądem będą przypominać torebki. Tego typu efekt wizualny został osiągnięty dzięki współpracy Intela z firmą Ziba Design, co wpłynęło korzystnie na wizerunek  laptopa. Kolejnym ciekawym punktem jest fakt, że tak naprawdę Intel nie produkuje laptopów jedynie części do nich. Dlatego jak donoszą wszelkie spekulacje najprawdopodobniej laptop ukaże się pod brandem Asusa.

Osobiście czekam z niecierpliwieniem na tego laptopa, gdyż nie tylko ma ciekawy design ale również rozwiązania, których do tej pory nie posiada żaden laptop. Jest to jeden z produktów „must have” na mojej liście do zakupu gdyż nie tylko wyznacza nowe trendy w designie komputerowym ale również w rozwiązaniach technologicznych.