Każdy, kto planuje urządzanie mieszkania, zdaje sobie sprawę, że kuchnia to wymagające wnętrze. To właśnie w tym pomieszczeniu funkcjonalność ma największe znaczenie – w końcu przyrządzanie posiłków dla rodziny bywa zwykle logistycznym przedsięwzięciem. Dobrze, jeżeli organizacja przestrzeni ułatwia nam zadanie.

Nowoczesność w kuchni może mieć wiele twarzy – prostota, minimalizm, niecodzienne zestawienia, imponujące gadżety. Najważniejsze, żeby układ pomieszczenia wykorzystać w najlepszy sposób – nawet wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Kilka interesujących propozycji znajduje się w kolekcjach Family Line Black Red White, oferujących aż 18 różnych frontów kuchennych.

Nowoczesna kuchnia otwarta

Kuchnia może być otwarta na salon i tłumnie przybywających do niego gości. Wtedy jednak powinniśmy zadbać o symboliczny chociaż rozdział części „roboczej”, przeznaczonej do gotowania, od części, w której spożywa się własnoręcznie przyrządzone specjały.

Jak pokazuje aranżacja kolekcji Family Line Aplaus, można podejść do tego w sposób bardzo umowny, umieszczając kuchnię w określonym obszarze dużo większej przestrzeni. Żeby jednak całość była spójna, a różnice między częścią kuchenną a wypoczynkową nie rzucały się zbytnio w oczy, front mebli kuchennych przypomina sprzęty typowe dla salonu.

Meble do kuchni, czyli prostota i kontrast

Cechą nowoczesnej stylistyki są jej nieoczywiste i odważne zestawienia – interesujące przykłady możemy znaleźć w kolekcji w Family Line Repaso. Tutaj łączą się florystyczne motywy vintage z nowoczesnym, prostym wykończeniem mebli kuchennych.

Dzięki wielofunkcyjnym szafkom, w których możemy umieścić AGD, zyskujemy zaś klarowny obrazek – wnętrza naszej kuchni nie rozprasza widok gadżetów ani  sprzętów kuchennych.

Nowoczesny minimalizm w kuchni

Pierwsze skojarzenia, jakie przywodzi na myśl hasło „nowoczesny wystrój”, to prostota i przejrzystość. Za takie wrażenie odpowiada biel – kolor niezwykle często stosowany w kuchennych wnętrzach. To właśnie w towarzystwie tej szlachetnej barwy bardzo dobrze czują się wszelkiego rodzaju inteligentne urządzenia, których nie może zabraknąć w kuchni modern.

Żeby jednak nie popaść w przesadę i nie osiągnąć efektu sterylności, warto złamać tę jasność ciepłem drewna! Spójrzmy, jaki niesamowity rezultat uzyskaliśmy dzięki połączeniu boazerii z bielą w kolekcji Family Line Tafne.


Szukasz inspiracji do swojej kuchni? Zobacz najnowszy katalog kuchni Black Red White.

Aranżacja wnętrz nigdy nie była tak prosta

Dzięki 3D creator Family Line łatwością sporządzimy projekt wymarzonej nowoczesnej kuchni. To internetowa aplikacja Black Red White pozwalająca na wizualizację naszych założeń – po wyborze układu pomieszczenia, mebli kuchennych i dodatków widzimy wnętrze w całej okazałości. A my możemy zobaczyć, jak prawdziwie nowoczesna kuchnia będzie wyglądała w naszym domu.