Salon to serce każdego mieszkania. To właśnie w tym pomieszczeniu toczy się codzienne życie całej rodziny – jej członkowie, bez względu na wiek, w pokoju dziennym szukają przede wszystkim odprężenia i relaksu. Dlatego tak istotną rolę odgrywa zestaw wypoczynkowy. Oto krótki poradnik, jak dobrać meble, by pasowały to każdego salonu.

Dobieranie mebli dla wygody

Dobierając zestaw wypoczynkowy, dobrze pamiętać przede wszystkim o tym, że ma służyć właśnie jako narzędzie do odprężenia, a zatem gwarantować komfort. Przy meblach sprawdzą się: wysokie oparcia, które podczas siedzenia odciążą kręgosłup. Jeżeli członkowie rodziny są raczej niższego wzrostu, wówczas warto kupić meble z płytszymi siedzeniami. Dzięki temu będą mogli swobodnie dotykać stopami podłogi.

Meble dla dużego salonu

W przypadku pokoju dziennego o pokaźnych rozmiarach najlepiej sprawdzi się kilka dużych mebli – dzięki temu przestrzeń nie będzie wyglądała na pustą i nabierze wizualnej przytulności. Uzupełnieniem dużej, przestronnej kanapy okażą się w tym przypadku fotele, takie jak bardzo wygodny model Alveo ES. Odpowiednio zaaranżowane stworzą przestrzeń zachęcającą do odpoczynku zarówno w trakcie codziennych spotkań rodzinnych, jak i towarzyskich. Wspomniane modele będą dopełnieniem stylowej ławy Optica Black Red White.

Meble dla małego salonu

W salonie o mniejszych rozmiarach wspaniale sprawdzi się sofa, przy czym jej rodzaj zależy od planowanego wykorzystania salonu dziennego. Jeżeli ma on pełnić funkcję pokoju gościnnego, w którym będą nocować zaproszeni krewni, to najlepszym rozwiązaniem okaże się rozkładana sofa Cubo – pozwoli zaoszczędzić miejsce w szafach, ponieważ często jest wyposażona w praktyczny pojemnik. Jeśli jednak nie jest to docelowe rozwiązanie dla salonu, w pomieszczeniu sprawdzi się kanapa narożna, która z reguły zajmuje mniej miejsca niż rozkładana, a równocześnie pozwala usiąść większej ilości osób.

 


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Possi


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Rabesca


Aranżacja: Black Red White, kolekcja Beny